Dewocjonalia niezbędne do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej


Sakrament przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, jest to pierwszy sakrament jaki dziecko przyjmuje w pełni świadomie. Przyjęcie komunii po raz pierwszy jest poprzedzone szeregiem spotkań w szkole i kościele. Dziecko uczy się obcować z Panem Bogiem oraz czynnie uczestniczy we Mszy Świętej. By odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia niezbędny jest zakup odpowiednich dewocjonaliów.
Przygotowanie do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej
Dziecko szykuje się do sakramentu przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca już rok przed tym wydarzeniem. W tym celu niezbędne jest zdanie wszystkich podstawowych modlitw. Modlitwy dziecko znajdzie w katechizmie dla dzieci i młodzieży. Kup bożonarodzeniowe szopki betlejemskie. Katechizm to nie wydatek jednorazowy. Przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania także będzie dziecku potrzebny. Na etapie przygotowań w kościele, dziecko będzie kolejno święcić atrybuty kościelne, takie jak: różaniec, książeczkę do nabożeństwa, medalik z krzyżem lub wizerunkiem Matki Boskiej oraz świece. Wszystkie dewocjonalia niezbędne do przygotowań do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej zakupić można w sklepie z dewocjonaliami.

Dzień przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej
Sklep z dewocjonaliami jest bardzo dobrze wyposażony na okazję uroczystego przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Zakupić tu można: albę odpowiednią dla chłopca i dziewczynki wraz z akcesoriami, dekoracje komunijne: balony, serwetki, podarunki dla gości oraz wiele innych akcesoriów religijnych na tą i inne okazje.

Zobacz: ogrody Kraków.