Rośliny formowane. Co to jest?


Rośliny formowane określane są jako topiary. Kształtowanie roślin jest to proces długotrwały, wieloletni. Wymaga od ogrodnika cierpliwości i i systematyczności.

Centrum ogrodnicze dostarczy Państwu tak ukształtowane rośliny w postaci drzewka bonsai. Centrum ogrodnicze Trzebinia. Są to zminiaturyzowane formy drzewek. Można w tym Centrum także zakupić narzędzia i środki potrzebne do pielęgnacji takiego drzewka.

Cel takiego formowania roślin przede wszystkim jest ozdobny. Architektura wykorzystuje takie modelowanie roślin do kształtowania krajobrazu.

Wielu ogrodników i działkowiczów wykorzystuje jedną z prostszych form kształtowania roślin: żywopłot. Czasem na działkach żywopłot jest nie tylko ozdobą. On także spełnia formę ogrodzenia. Oddziela on daną działkę od sąsiedniej

Do kształtowania roślin szczególnie się nadają rośliny iglaste oraz zimnozielone. Przypuszczam, że są to rośliny, które długo zachowują zielony kolor mimo spadku temperatury otoczenia. Z roślin iglastych możemy do tego celu wykorzystywać jodły, oraz sosny i świerki. Takimi roślinami zimnozielonymi są: żywotniki, jałowce, cisy i bukszpan wieczniezielony, oraz klony, graby.

Polecane: makijaż permanentny Poznań.