Meble z szufladami bez prowadnic nie mogą się obejść


Meble najczęściej nie mają skomplikowanej konstrukcji, dlatego bardzo popularne jest sprzedawanie ich w paczkach i dołączenie do nich instrukcji montażu, na podstawie której już w domu możemy skonstruować mebel sami z dołączonych w zestawie elementów. Potrzebujemy do tego najczęściej tylko narzędzi, umiejętności odczytania instrukcji i czasem także odrobiny cierpliwości.

Zmontowanie mebla na podstawie instrukcji czasem jest bardzo łatwe, ale zdarzają się sytuacje, gdy bywa to trochę trudniejsze. Takim przypadkiem są na przykład meble, w których mamy szuflady hettich. A wszystko wynika z tego, że do montażu szuflady potrzebne są prowadnice, których montaż na początku wydaje się bardzo skomplikowany. Na szczęście to tylko pozory, bo tak naprawdę montaż prowadnicy wykonuje się na podstawie instrukcji w kilku prostych krokach.

Prowadnica jest niezbędnym elementem szuflad, bo to właśnie dzięki niej szuflada może się wysuwać. Istnieje wiele rodzajów prowadnic, ale do tych najczęściej stosowanych w meblach, które wszyscy mamy w domach trzeba zaliczyć prowadnice hettich rolkowe i kulkowe. Różnią się one od siebie budową, ale schemat ich montażu jest zazwyczaj taki sam – montujemy prowadnicę za pomocą wkrętów do dwóch boków mebla, a na niej osadzamy szufladę z przymocowanym do niej drugim elementem prowadnicy. Dzięki temu szuflada może się swobodnie wysuwać.