Jakie okna będą pasowały do wnętrz w stylu retro?


Dobrze dobrane okna mogą podkreślić elegancki charakter wnętrz w stylu retro. Jeśli jednak do pomieszczeń w starodawnym charakterze wstawi się zwykłe, białe okna to cały efekt może zostać zwyczajnie zepsuty. Jakie okna będą zatem pasowały do wnętrz retro?
Drewno na pierwszym miejscu
W przypadku większości wnętrz w nieco starodawnym stylu dominującym materiałem jest drewno. Dlatego właśnie warto postawić na okna drewniane poznań lub tańsze okna plastikowe z okleiną imitującą wybrany rodzaj drewna. Warto pamiętać również o dopasowaniu koloru i tonacji ram okiennych do posiadanych mebli.
Klamki mają znaczenie
Wybranie właściwego rodzaju materiału to dopiero połowa sukcesu. Bardzo ważnym elementem zapewniającym harmonię są klamki. Jeśli w pomieszczeniu dominują złote wykończenia, to lepiej zdecydować się na uchwyty właśnie w tym kolorze. Okna aluminiowe zdecydowanie odpadają w tym przypadku.
Okna w kształcie retro
Warto również pomyśleć o oryginalnym kształcie okien. Inspiracją mogą być okna z drewna z zabytkowych budynków. Dzięki temu starodawny charakter mieszkania będzie widoczny także z zewnątrz.